Op 26 en 27 augustus heeft The Red Head Days Festival in het Spoorpark in Tilburg plaatsgevonden. Dit is een jaarlijks evenement waar duizenden roodharigen uit ruim 80 landen bijeenkomen. Deze groep is door hun lichte huidtype extra kwetsbaar als het gaat om zonverbranding en daarmee het ontwikkelen van huidkanker.
Bij dit evenement hebben wij daarom met vrijwilligers van HUKAS de bezoekers voorlichting gegeven over het belang van het beschermen van hun huid ter preventie van huidkanker. Ook werden er gratis samples zonnebrand uitgegeven door onder andere Actinica, en demonstreerde SkinVision het gebruik van hun app waarmee je verdachte plekjes kan laten checken binnen 30 seconden.
Een van de hoogtepunten was het levensgrote voorlichtingsmodel “Fred”. Een groot mannelijk hoofd met op zijn huid verschillende soorten huidkanker. Met dit model hebben we goed de aandacht weten te trekken en zo bezoekers kunnen voorlichten over hoe huidkanker zich kan uiten op de huid.
Kortom, het tweedaagse evenement was een groot succes. We hebben bezoekers van over de hele wereld kunnen bereiken en bewustwording kunnen creëren over het belang van een goede bescherming tegen de zon. We kijken uit naar de editie van volgend jaar!